Samsung stworzy baterie odporne na eksplozje

Samsung SDI chce raz na zawsze wyeliminować ryzyko eksplozji baterii smartfonu. Tworzy więc nowe baterie, które będą znacznie bezpieczniejsze.

Problemy z baterią Galaxy Note 7 przyniosły Samsungowi poważne straty finansowe oraz mocno nadszarpnęły zaufanie do firmy i jej produktów. Koreańska marka wprawdzie na razie wydaje radzić sobie z problemem wybuchających baterii, ale zamierza go całkowicie wyeliminować.

Samsung SDI, oddział Samsung Electronics zajmujący się produkcją różnego rodzaju baterii, pracuje nad nową technologią akumulatora, który będzie całkowicie odporny na eksplozje. Nowy produkt ma posiadać elektrolit w stanie stałym, zamiast ciekłym, jak to jest w obecnie produkowanych akumulatorach litowo-jonowych. Dzięki temu ryzyko zapłonu czy eksplozji zostanie znacznie zmniejszone. Nawet w przypadku przebicia baterii, elektrolit nie będzie mógł wycieknąć i narobić szkód.

Na razie szczegóły techniczne nowych akumulatorów nie są znane. Nie wiadomo więc czy prócz większego bezpieczeństwa, nowe baterie zapewnią nam również dłuższy czas pracy i jak szybko będą się ładować.

baterie

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...