FCC chce skończyć z fałszowaniem identyfikacji rozmówcy

Federalna Komisja Łączności chce ukrócić fałszowanie identyfikacji rozmówcy w połączeniach oraz wiadomościach tekstowych. Głosowanie nad nowymi przepisami odbędzie się 1 sierpnia.

Amerykanie od lat starają się walczyć ze zjawiskiem telemarketerów, zasypujących użytkowników telefonów tysiącami reklamowych połączeń. Zjawisko nosi nazwę robocalls, gdyż przedsiębiorcy wykorzystują maszyny, które przez okrągłą dobę telefonują do różnych osób odtwarzając im następnie nagrane reklamy.

Wielu ma tego serdecznie dość i stara się różnymi sposobami walczyć z tym zjawiskiem. Niestety blokowanie numerów niewiele pomaga, gdyż przedsiębiorcy są przebiegli i fałszują identyfikator rozmówcy. Na ekranie telefonu wyświetla się zupełnie inny numer, więc nieświadomy niczego użytkownik odbiera połączenie.

Amerykańska Federalna Komisja Łączności chce więc wprowadzić nowe przepisy, które zakażą fałszowania numerów w połączeniach głosowych oraz wiadomościach tekstowych. Przewodniczący FCC Ajit Pai potwierdził, że rozważane jest w prowadzenie nowych zasad, które powinny te zjawisko ograniczyć. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się już 1 sierpnia.

Musimy zaatakować ten problem każdym narzędziem, które mamy. Dzięki tym nowym zasadom zamkniemy luki, które utrudniają egzekwowanie prawa, gdy służby próbują ścigać międzynarodowych oszustów i oszustów korzystających z wiadomości tekstowych.

Co prawda w USA obowiązuje już prawo, które uniemożliwia fałszowanie identyfikacji dzwoniącego. Nie obejmuje ono jednak wiadomości tekstowych ani też międzynarodowych połączeń telefonicznych. FCC liczy więc na to, że uda się to zmienić.

fałszowanie identyfikacji

Źródło: FCC.gov

You may also like...