Dropbox Transfer pozwoli jednorazowo przesłać aż 100 GB danych

Dropbox wprowadza nowy serwis kierowany do użytkowników udostępniających ogromne pliki. Usługa pozwoli jednorazowo przesłać aż 100 GB danych.

Dziś przenoszenie plików pomiędzy komputerami jest znacznie łatwiejsze niż kilkanaście lat temu. Oczywiście nadal możemy wykorzystywać przenośne dyski twarde lub karty pamięci, ale wygodniejszym rozwiązaniem są internetowe dyski, takie jak Dropbox.

Ta usługa jest szczególnie popularna, gdyż umożliwia korzystanie z niej nawet jeśli nie posiadamy konta. Wystarczy że użytkownik serwisu udostępni nam jakiś plik, a my możemy go bez przeszkód pobrać, choć nigdy wcześniej z tej usługi nie korzystaliśmy. Firma postanowiła jednak jeszcze bardziej ułatwić przesyłanie danych i uruchomiła właśnie zupełnie nową usługę o nazwie Dropbox Transfer.

Pod względem funkcjonowania różni się ona nieco od tego co mamy obecnie. W tej chwili udostępnianie pliku lub folderu z serwisu, synchronizuje także wszelkie późniejsze zmiany. Innymi słowy, gdy udostępnimy komuś folder, a następnie skasujemy go, wówczas użytkownik również nie będzie miał do niego dostępu. Tymczasem w nowym serwisie odbiorca otrzymuje kopię pliku, więc może go nadal pobrać, nawet jeśli nie ma konta w usłudze.

Dzięki temu współdzielone foldery staną się znacznie bardziej użyteczne. A co więcej, usługa umożliwia jednorazowy transfer plików o wadze do 100 GB, czyli znacznie więcej niż oferują konkurencyjne serwisy.

Dropbox Transfer na razie jest w fazie prywatnych beta testów, w których nie może uczestniczyć każdy. Musimy więc chwilę poczekać zanim z funkcji będą mogli korzystać wszyscy użytkownicy.

Dropbox

Źródło: Dropbox.com

You may also like...