Geekbench zdradza kluczowe elementy wyposażenia Samsunga Galaxy A50s

Geekbench opublikował benchmark najnowszego Samsunga Galaxy A50s. Odświeżona wersja modelu A50 nie będzie jednak dużą rewolucją w zakresie wydajności.

Samsung w ostatnim czasie wiele swej uwagi poświęca serii Galaxy A, która jest dla koncernu poligonem doświadczalnym dla nowych rozwiązań. Popularna rodzina zaciera różnicę pomiędzy modelami topowymi oraz należącymi do średniego segmentu. Producent wyposaża ją bowiem w podzespoły zarezerwowane dotąd dla droższych modeli.

Do rodziny należy również Galaxy A50, który na sklepowe półki trafił w marcu tego roku. Smartfon posiada 6,4″ ekran AMOLED, Exynosa 9610, a także 4/6 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci flash. Wyposażono go również w potrójną kamerę 25 + 8 + 5 MP oraz 25 MP kamerę do selfie umieszczoną w notchu.

Jest to więc stosunkowo świeży produkt, ale mimo to Samsung już pracuje nad jego odświeżoną wersją. Geekbench zdążył już zdradzić kilka technicznych szczegółów nowego modelu, który nie będzie jednak żadną większą rewolucją. Z informacji udostępnionych przez benchmark wynika, że jego kluczowe elementy są praktycznie takie same jak poprzednika.

Smartfon o numerze modelowym SM-A507F, posiada identycznego Exynosa 9610 oraz 4 GB RAM, a jego systemem operacyjnym jest Android 9 Pie. Wynik osiągnięty w benchmarku w teście jednego oraz wielu rdzeni jest więc zbliżony do poprzednika.

Oczywiście nie oznacza to, że cały telefon również będzie identyczny, gdyż jego konstruowanie nie miałoby sensu. Na razie poznaliśmy tylko kluczowe elementy specyfikacji technicznej, decydujące o wydajności sprzętu. Nowy model na pewno będzie się różnił rozmiarem wyświetlacza, parametrami technicznymi kamer, a także pojemnością baterii.

Nie wiemy jeszcze kiedy Galaxy A50s trafi do sprzedaży. Ale biorąc pod uwagę niewielki czas jaki minął od premiery poprzednika, raczej nie nastąpi to zbyt szybko.

Galaxy A50s

Źródło: Geekbench.com

You may also like...