Foxconn zwiększa zatrudnienie o 10 tysięcy osób tygodniowo

Chiński gigant z Zhengzhou, który produkuje sprzęt dla wielu zachodnich koncernów, w tym także dla Apple, ostatnio mocno zwiększa zatrudnienie, każdego tygodnia przyjmując aż 10,000 nowych pracowników.

Jak donosi Wall Street Journal, Foxxcon rozpoczął zwiększanie zatrudniania pod koniec marca, co może oznaczać, że chiński gigant szykuje się do produkcji nowych modeli iPhone’ów, o których mówi się już od kilku tygodni.

Obecnie Foxconn zatrudnia 1,4 miliona osób, przy czym tylko w samym Zhengzhou pracuje około 300,000 osób. Co ciekawe, opublikowane właśnie wyniki finansowe osiągnięte przez koncern za pierwszy kwartał 2013 roku, są nieco rozczarowujące. Analitycy twierdzą, że winę za mniejsze zyski, ponosi znacznie słabsze zapotrzebowanie na iPhone’a 5.

W Polsce media cieszą się, gdy jakaś firma tworzy góra kilka tysięcy nowych stanowisk pracy, a tam proszę, 10 tysięcy osób zatrudniają co tydzień. Co więcej, zarabia się tam również wcale nie gorzej, niż u nas. W Polsce średnia pensja wynosi około 1500 złotych miesięcznie. Tymczasem początkujący pracownik w Shenzhen dostaje obecnie około 350 dolarów miesięcznie podstawowej płacy, czyli niemal 1,100 zł. Natomiast pod koniec bieżącego roku podstawowa pensja wzrośnie już do 700 dolarów.

Źródło: Wsj.com

You may also like...