Zadecyduj o przyszłości telewizyjnych seriali

Netflix jakiś czas temu zdecydował, że oprócz udostępniania treści innych producentów, dobrze byłoby stworzyć własny serial. Tak powstał House of Cards, który okazał się wielkim sukcesem. Teraz inne firmy idą w ślady Netflixa.

Amazon również planuje produkować własne seriale i udostępniać je we własnej usłudze Amazon Instant Video. Jednak w odróżnieniu od konkurencji, internetowa księgarnia chce wybór decydowania o przyszłości seriali, złożyć w ręce użytkowników. Dlatego też przygotowano aż 14 pilotów różnych produkcji i zaprezentowano je światu.

Użytkownicy Amazon Instant Video będą mogli obejrzeć je wszystkie, a następnie od reakcji widzów, będzie zależeć, które z seriali otrzymają zielone światło i przekształcą się w pełny sezon. Wśród propozycji jest m.in. nowa komedia Alpha House, w której główną rolę gra John Goodman, a także Zombieland, bazujące na graficznej noweli.

Przenoszenie seriali do internetu może nie być takim złym pomysłem. Emitowane w kablówkach i kanałach satelitarnych, muszą spełniać odpowiednie wymogi oglądalności, by nie zostały skasowane po kilku sezonach, co spotkało wiele naprawdę dobrych seriali, takich jak Chicago, Stargate Universe, Heroes, Firefly oraz wiele innych. Tymczasem w internecie mogą one żyć bardzo długo.

Źródło: Huffingtonpost.com

You may also like...