FreedomPop buduje własny smartfon

Budżetowy operator telekomunikacyjny FreedomPop, postanowił wyjść poza świadczenie usług swym klientom i wspólnie z Intelem buduje pierwszy smartfon. Będzie to interesujące urządzenie ze względu na sposób łączenia się z siecią, znacznie tańszy niż u innych operatorów.

FreedomPop to niskobudżetowy wirtualny operator telekomunikacyjny działający na rynku amerykańskim, który oferuje swym klientom bardzo ciekawą usługę bazującą przede wszystkim na hotspotach WiFi. Innymi słowy, jej abonenci nie korzystają z nadajników GSM, lecz z rozległej sieci WiFi. W ten sposób za jedyne 5 dolarów miesięcznej abonamentu, mają do dyspozycji nieograniczone rozmowy głosowe oraz wiadomości tekstowe.
FreedomPop nie chce jednak oferować wyłącznie swych usług, dlatego wspólnie z Intelem bazuje swój pierwszy smartfon. Urządzenie posiadać ma tani procesor SoFIA Atom X3 i będzie mógł przełączać się pomiędzy WiFi oraz siecią komórkową, tak aby klient nie tylko nie odczuł tej zmiany, lecz także nie płacił za nią dodatkowo.

Zobacz najtańsze smartfony

Nie ma jeszcze ustalonej daty premiery oraz ceny nowego smartfonu, lecz operator zapewnia, że w przyszłym roku powinien pojawić się na wielu światowych rynkach.

Źródło: Blog.freedompop.com

You may also like...