Zdjęcia ze smartfona od razu na papierze. Fujifilm prezentuje nową drukarkę

Fujifilm pokazało najnowszą drukarkę współpracującą z urządzeniami mobilnymi. Instax Link WIDE błyskawicznie przeniesie na papier wszystkie wykonane przez nas zdjęcia.

Większość użytkowników smartfonów, wykonywane przez siebie zdjęcia przechowuje wyłącznie w formacie cyfrowym, w telefonie lub komputerze. Istnieją jednak tradycjonaliści preferujący format analogowy, którzy muszą mieć zdjęcia na papierze, by umieścić je w rodzinnym albumie. Specjalnie dla takich klientów Fujifilm stworzyło najnowszy model przenośnej drukarki obsługujący obrazy szerokoformatowe.

Instax Link WIDE to urządzenie, które błyskawicznie przeniesie na papier wykonane przez nas zdjęcia. Drukarka wykorzystuje całkowicie nową aplikację Link Wide i potrafi drukować obrazy o wymiarach 86 x 108 mm. Wraz z urządzeniem pojawił się nowy rodzaj papieru o nazwie BLACK, stworzony specjalnie do zdjęć szerokoformatowych, który na każdym zdjęciu umieszcza czarną ramkę.

Instax Link WIDE

Firmowa aplikacja oferuje użytkownikom różne funkcje edycji zdjęć, pozwalające dopasować ich wygląd do indywidualnych preferencji. Jednym z nich jest instax-Rich, produkujący obrazy o dużym nasyceniu kolorów. Natomiast tryb QR Print, pozwala nadrukować na zdjęciu kod QR z dodatkowymi informacjami. Może on zawierać wiadomość głosową lub tekstową, lokalizację, adres strony internetowej itp.

Aplikacja oferuje również około 30 różnych filtrów do zdjęć, możliwość tworzenia kolaży, jak również wzbogacania fotek o cyfrowe naklejki. Oczywiście można też dodać do nich odręczny tekst.

Drukarka Instax Link WIDE trafi do sprzedaży już 22 października bieżącego roku, w cenie 149,99 dolarów. Produkt będzie więc nieco droższy poprzedniego modelu Instax Link, który na polskim rynku kosztuje od 470 zł. Za pakiet 10 papierów do zdjęć, trzeba będzie natomiast zapłacić 20 dolarów.

Źródło

You may also like...