Konstrukcja Galaxy A90 będzie mniej oryginalna. Zabraknie w nim obrotowej kamery

Według najnowszych informacji, Galaxy A90 nie będzie miał obrotowej kamery. Producent pozostanie przy standardowym wyświetlaczu Infinity-U, w którym ją umieści.

Seria Galaxy A stanowi dla Samsunga prawdziwy poligon doświadczalny dla nowych pomysłów. To właśnie w tej linii urządzeń, koreańska marka wprowadziła najpierw potrójne kamery, wysuwane kamery do selfie oraz skanery linii papilarnych umieszczone pod wyświetlaczem.

Początkowo mówiło się, że nadchodzący model Galaxy A90 również mógł posiadać kilka oryginalnych rozwiązań. Jedno z nich dotyczyć miało jego konstrukcji, gdyż przednia kamera obracałaby się, gdy chcielibyśmy z niej skorzystać.

Okazuje się jednak, że nie zastosuje. Steve H.McFly, znany jako @OnLeaks twierdzi bowiem na swym Twitterze, że Samsung nie zdecyduje się na takie rozwiązanie. Zamiast tego producent zastosuje doskonale już znany wyświetlacz Infinity-U, z matrycą Super AMOLED o rozdzielczości Full HD+. W tym modelu będzie on miał imponującą przekątną wynoszącą aż 6,7″.

W sumie będą dwa warianty tego modelu, oznaczone numerami SM-A905 oraz SM-A908. Drugi to prawdopodobnie wersja Pro, wyposażona w nieco lepsze podzespoły. Sercem obu model będzie Snapdragon 855, który po raz pierwszy zadebiutuje w linii Galaxy A, więc jeśli chodzi o wydajność, to powinna być identyczna.

Różnice zajdą natomiast w kwestii kamer. W obu wariantach będzie potrójna i tak w SM-A905 będzie składać się z 48 + 12 + 5 MP sensorów. Natomiast SM-A908 otrzyma zestaw 48 + 8 + 5 MP. Specyfikacji przedniej kamery wprawdzie nie znamy, ale wiemy że nie będzie się już wysuwała jak w modelu Galaxy A80.

Różnice pomiędzy oboma wariantami będą również dotyczyły łączności. SM-905 pozostanie bowiem przy standardowej technologii 4G LTE, natomiast SM-908 będzie miał wbudowany modem 5G.

Oczywiście na razie w kwestii wyposażenia nowego modelu opieramy się tylko na plotkach i spekulacjach. Na zapoznanie się z dokładnymi szczegółami będziemy więc musieli poczekać do oficjalnej prezentacji.

Galaxy A90

Źródło: Twitter.com

You may also like...