Wydawcy niezadowoleni z Apple News+. Narzekają na zbyt małe zyski

Wydawcy współpracujący z aplikacją News+, są coraz bardziej niezadowoleni. Realne zyski są bowiem znacznie niższe od prognoz dostarczonych przez Apple.

W ostatnim czasie mocno zyskują na popularności usługi zapewniające dostęp do treści poprzez comiesięczny abonament. W ten sposób możemy słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale, grać, a także czytać prasę. Wiele firm proponuje bowiem usługi, w których za relatywnie niewielkie pieniądze, możemy korzystać z dużej biblioteki multimediów.

Apple również postanowiło wejść na ten szybko rozwijający się rynek w i marcu zeszłego roku zakupiło firmę Texture, określaną mianem “Netflixa magazynów”. Jej użytkownicy, za 9,99 dolarów miesięcznie, otrzymywali dostęp do ponad 200 różnych magazynów. Amerykański koncern wykorzystał swój nabytek, do stworzenia całkowicie nowego serwisu News+. Za niemal 10 dolarów miesięcznego abonamentu, użytkownicy sprzętu Apple mogą korzystać z ponad 300 różnych magazynów oraz prasy codziennej.

Opłacając abonament, mogą korzystać z serwisów premium, za które normalnie musieliby zapłacić znacznie więcej. Wprawdzie nie wszystkie treści są dla nich dostępne, ale generalnie nie ma powodów do narzekania.

News+ miało przynosić większe zyski

Przynajmniej ze strony użytkowników, gdyż zupełnie inne zdanie na ten temat mają dostawcy treści. Wydawcy nie są bowiem zadowoleni z wyników finansowych. Aby zachęcić ich do przyłączenia się do News+, Apple prezentowało im bardzo atrakcyjne prognozy zysków. Wskazywały, że tylko w pierwszym roku działalności usługi, zarobią 10 razy więcej w porównaniu do Texture.

Prognozy te okazały się mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością Jeden z wydawców twierdzi bowiem, że jego zyski wynoszą zaledwie ułamek procenta tego co im wcześniej obiecywano. Wszystko przez to, że zysk wydawcy zależy do tego ile czasu użytkownik spędzi z daną publikacją.

Wielu wydawców twierdzi też, że sama aplikacja jest nieskończona, gdyż według nich producent nie włożył wystarczająco wysiłku w jej dopracowanie. Ma nie tylko sporo problemów technicznych, ale jej obsługa jest mało intuicyjna. Apple zapewnia ich, że pracuje nad usprawnieniem swego programu i naprawieniem wszystkich błędów.

Póki co, aplikacja News+ dostępna jest tylko w USA oraz Kanadzie, choć jeszcze w tym roku zacznie działać również w Wielkiej Brytanii.

Apple News

News+

Źródło: Businessinsider.com

You may also like...