Nawigacja na brytyjskich lotniskach

Brytyjski port lotniczy Gatwick Airport, wprowadza nową technologię wykorzystującą smartfony. Specjalna nawigacja, ułatwi dotarcie do wybranego miejsca.

Terminale lotnicze do budynki o ogromnej powierzchni. Działa w nich często kilka linii lotniczych posiadających swe stanowiska, są różne bramki, miejsca kontroli bagażu itp. Krótko mówiąc, łatwo się w nich pogubić, nie wiedząc gdzie powinniśmy się udać.

Z pomocą przychodzi więc nowoczesna technologia oraz nawigacja oferowana przez smartfony. Wprawdzie Google Maps już od jakiegoś czasu oferuje funkcję nawigacji GPS w pomieszczeniach, to brytyjski port Gatwick Airport ma ciekawsze rozwiązanie.

W terminalu zainstalowano 2000 nadajników bluetooth, komunikujących się z naszym smartfonem. Zainstalowana na nim specjalna aplikacja, wykorzystując technologię AR, może nas bardzo sprawnie doprowadzić do celu.

Na ekranie wyświetlany jest bowiem obraz z kamery telefonu prezentujący terminal. Na nim z kolei narzucona jest trasa prowadząca do miejsca, gdzie chcemy się udać. Całość jest bardzo dokładna, gdyż precyzja wskazań wynosi około 3 metrów.

Nadajniki Bluetooth mają też inne funkcje. Mogą przesyłać pasażerom powiadomienia, np., przypominając o konieczności udania się do bramki, pokazując przy tym ile czasu zajmie im dotarcie do niej. Mogą również być wykorzystywane przez sklepy znajdujące się w terminalu, informując w ten sposób o promocjach.

Gatwick Airport nie jest pierwszym lotniskiem wykorzystującym nadajniki Bluetooth. Jest to jednak pierwszy port, który używa ich w połączeniu z technologią rzeczywistości rozszerzonej.

Nawigacja

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...