iPhone 8: Touch ID wbudowany w ekran

Najnowszy raport wskazuje, że iPhone 8 nie będzie mieć przycisku Home. Sensor Touch ID zostanie zintegrowany bezpośrednio z wyświetlaczem OLED.

Apple chce, by jego najnowszy iPhone 8 przyciągał klientów jak magnes. By to osiągnąć, musi wprowadzić w nim poważne zmiany konstrukcyjne. Firma chce, by ekran zajmował maksymalnie największą część przedniego panelu, więc musi pozbyć się przycisku Home.

O tym mówi się już od pewnego czasu, lecz kwestią otwartą pozostaje lokalizacja czytnika Touch ID, który obecnie znajduje się w Home. Apple mogłoby go przenieść na tylny panel, lecz nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Najnowszy raport wskazuje jednak, że Touch ID znajdzie się pod ekranem dotykowym.

Źródło twierdzi, że Apple wykorzysta nowy typ optycznego skanera odcisków palców, który zostanie ukryty pod szkłem ekranu. Informacje pochodzą z Chin, a ich źródłem są przedstawiciele firmy TSMC, produkującej procesory dla amerykańskiego koncernu.

Oprócz nowego umiejscowienia Touch ID dowiedzieliśmy się także o innych sensorach, które otrzyma iPhone 8. Wśród nich pojawią się także nowe sensory podczerwieni, wykorzystywane m.in., w technologii AR i VR. Dzięki nim będzie można dokładniej określić lokalizację obiektów w przestrzeni.

Apple chce też zmienić proporcje ekranu z obecnych 16:9 na 18,5:9, co sprawi, że iPhone 8 będzie prezentował się znacznie nowocześniej.

Więcej szczegółów na temat nowego smartfona, powinniśmy poznać podczas konferencji WWDC. Odbędzie się ona 5 czerwca.

iPhone 8

Źródło: Money.udn.com

You may also like...