Samsung pokazał rywala dla tabletu Surface

Samsung zaprezentował dziś swój najnowszy tablet. Galaxy Book 2 jest alternatywą dla urządzeń z rodziny Surface, oferowanych przez koncern Microsoft.

Odkąd smartfony urosły do tego stopnia, że wiele modeli posiada już niemal 7-calowe ekrany, tablety znacznie straciły na popularności. Wielu klientów posiadających już telefon, nie widzi sensu kupowania dodatkowego urządzenia o podobnej funkcjonalności.

Nie oznacza to jednak, że tablety całkowicie przestały się sprzedawać. Obecnie dużą popularnością cieszą się modele przeznaczone do pracy oraz edukacji, a modę na taki sprzęt zapoczątkował Surface. Wiele firm chce więc podebrać Microsoftowi klientów, oferując alternatywę dla jego sprzętu.

Jednym z najnowszych produktów jest Galaxy Book 2, zaprezentowany dziś przez Samsunga. Nowy tablet jest urządzeniem hybrydowym, a więc może pełnić funkcję tabletu, zaś po podpięciu klawiatury zmienia się w laptopa. A jako że działa nie na Androdzie, lecz na Windowsie 10, zyskujemy w ten sposób w pełni funkcjonalny komputer.

Sprzęt może więc służyć do pracy, nauki lub po prostu do zabawy. A jest przy tym całkiem użyteczny. Posiada bowiem 12-calowy panel OLED o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli, zapewniający wysoką jakość obrazu. Snapdragon 850 z 4 GB pamięci RAM dba o płynne działanie aplikacji, zaś 128 pamięci flash, pozwala zainstalować całkiem sporo programów.

Oczywiście w tablecie nie mogło zabraknąć kamer, więc z tyłu mamy 8 MP, przodu natomiast 5 MP sensory. Atutem są również stereofoniczne głośniki wspierające Dolby Atmos, które zestroili specjaliści z AKG. A dostęp do sprzętu chroniony jest przez czytnik linii papilarnych.

Tablet posiada również modem LTE oraz bardzo wydajną baterię, która według producenta zapewnia do 20 godzin pracy na jednym ładowaniu. Galaxy Book 2 jest już dostępny w sprzedaży, a trzeba za niego zapłacić 1000 dolarów.

Galaxy Book 2

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...