Galaxy Fold jest łatwy do uszkodzenia i trudny w naprawie
Właściciel kanału JerryRigEverything postanowił przyjrzeć się bliżej Samsungowi Galaxy Fold. W najnowszym wideo zaprezentował jak wygląda jego wnętrze.
Samsung Galaxy Fold jest już w sklepach od kilkunastu dni i jak dotąd nie można powiedzieć, że stał się hitem sprzedaży. Smartfon jest przede wszystkim bardzo drogi, a poza tym niezwykle delikatny, więc konsumenci bardzo boją się kupić taki sprzęt. I nie są to obawy bezpodstawne. Jak wynika z najnowszego testu serwisu CNET, sprzęt wytrzymał tylko nieco ponad 120 tys. prób rozłożenia/złożenia. Producent tymczasem deklaruje, że powinien wytrzymać ich co najmniej 200 tys., co jest odpowiednikiem 5 lat użytkowania sprzętu.
Zack Nelson zagląda do środka Galaxy Fold
Teoretycznie producent daje gwarancję na swój smartfon oraz gwarantuje, że w pierwszym roku za niewielkie pieniądze wymieni uszkodzony wyświetlacz. Ale jak wiemy ma ona ograniczony czas trwania. Czy po jej upływie można samodzielnie naprawić ten telefon? Na to pytanie odpowiedzi postanowił poszukać Zack Nelson. Właściciel kanału JerryRigEverything rozłożył nowy sprzęt Samsunga, aby przyjrzeć się jego konstrukcji.
Niestety samodzielna naprawa nie jest łatwa, zaś ryzyko uszkodzenia wyjątkowo wysokie. Choć Samsung wprowadził kilka modyfikacji, to kurz czy piasek nadal mogą łatwo dostać się do środka, co powoduje błyskawiczne pojawienie się rys na ekranie. Na szczęście zmiany konstrukcyjne sprawiły, że obecnie nie da się przypadkiem złożyć telefonu w drugą stronę i tym samym go złamać.
Kruchość konstrukcji urządzenia sprawia jednak, że samodzielna naprawa jest niezwykle utrudniona. Już sama wymiana baterii jest skomplikowanym procesem, gdyż oba akumulatory są mocno przyklejone. Istnieje też spore ryzyko, że podczas tego działania uszkodzeniu może ulec wyświetlacz.
Zack Nelson pokazał, że Galaxy Fold nie jest sprzętem dla ludzi, którzy nieszczególnie dbają o swe telefony. Ten model trzeba bowiem traktować niezwykle ostrożnie, a mimo to nie ma pewności, że będzie działał niezawodnie przez długi czas. Poza tym jego samodzielna naprawa jest ryzykowna i z pewnością bardzo kosztowna, biorąc pod uwagę fakt brak zamienników podzespołów.
Technogadżet w liczbach