W przyszłości Galaxy Fold będzie monitorował nasze zdrowie

Samsung opatentował technologię, dzięki której Galaxy Fold wzbogaci się o czujnik zdrowia. Koncern chce zainstalować go w wyświetlaczu składanego smartfona.

Smartfony coraz bardziej stają się urządzeniami medycznymi. Istnieją już bowiem przystawki pozwalające zmierzyć poziom cukru we krwi dla diabetyków oraz dokonać diagnozy oka. Na razie są to jednak rozwiązania wymagające dodatkowych akcesoriów, ale być może już wkrótce taka technologia stanie się integralną częścią smartfona.

Witryna LetsGoDigital donosi o najnowszym patencie Samsunga, który pozwoli wyposażyć składany smartfon Galaxy Fold w sensor zdrowia. Z dokumentów wynika, że koreańska marka planuje zintegrować takie wyposażenie z wyświetlaczem swego urządzenia mobilnego. Dwa sensory umieszczone pod ekranem rejestrowałyby obraz naszych palców. Następnie do akcji wkroczyłaby technika PWA (pulse wave analysis) używana w Galaxy Watch 3 do pomiaru ciśnienia krwi.

Patent przedstawia się bardzo interesująco, lecz na razie jest to bardzo skomplikowana technologia i raczej szybko nie ujrzy światła dziennego. Należałoby wcześniej wszystko tak dopracować, by nacisk palca nie uszkodził wyświetlacza, który w składanym modelu jest niezwykle delikatny. A to tylko jedna z przeszkód, którą należałoby pokonać.

Samsung nie będzie na razie wyposażał swego flagowego składanego smartfona w eksperymentalne funkcje, gdyż ma wiele innych rzeczy do zrobienia. Jest to jednak technologia, która może za kilka lat zawitać do urządzeń mobilnych.

Galaxy Fold

Źródło

You may also like...