Inteligentny głośnik Samsunga coraz bliżej premiery. Galaxy Home ma już certyfikat FCC

Zapowiedziany kilka miesięcy temu głośnik Galaxy Home, niebawem trafi do sklepów. Produkt przechodzi właśnie proces przyznania certyfikatu, dopuszczającego go do sprzedaży.

Kilka lat temu Amazon wprowadził na rynek nowy produkt o nazwie Amazon Echo. Jest to inteligentny głośnik, pełniący funkcję domowego pomocnika, Odtwarzanie muzyki jest bowiem tylko jedną jego wielu możliwości, gdy posiada wbudowanego asystenta Alexę wykonującego różne zadania. Nie tylko poda nam aktualne wiadomości lub prognozę pogody, ale również umożliwi zrobienie zakupów w sklepie internetowym. Potrafi też kontrolować wszystkie urządzenia naszego inteligentnego domu.

Z biegiem czasu na rynku pojawiło się znacznie więcej takich głośników, a własne modele oferują m.in., Apple oraz Google. Wkrótce dołączy do nich Samsung, który latem tego roku zapowiedział Galaxy Home.

Wygląda na to, że nowy produkt jest już bardzo bliski premiery. Zauważono bo bowiem w FCC, gdzie przechodzi proces certyfikowania dopuszczający go do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Nie oznacza to rzecz jasna, że pojawi się w sklepach za kilka dni, ale nie można wykluczyć, że Samsung zdecyduje się wykorzystać okres świąteczny by zwiększyć jego sprzedaż.

Oczywiście wielką niewiadomą pozostaje to, jak zostanie odebrany przez klientów marki. Nie da się bowiem ukryć, że rynkiem tych głośników rządzi Amazon, gdyż Alexa wydaje się być najbardziej użytecznym asystentem. Galaxy Home dostanie natomiast Bixby, oferującego obecnie słabszą funkcjonalność. Wiele będzie też zależeć od ceny produktu.

Galaxy Home

Źródło: Fcc.gov

You may also like...