Galaxy Note 9 z czytnikiem odcisków w wyświetlaczu?

Najnowszy patent należący do Samsunga sugeruje, że Galaxy Note 9 będzie już mieć optyczny czytnik biometryczny zintegrowany z ekranem. Ten pomysł zrewolucjonizuje zabezpieczenia telefonów.

Producenci smartfonów od niedawna mają coraz większy problem dotyczący czytników odcisków palców, zabezpieczających sprzęt przed niepowołanym dostępem. Wymagania klientów dotyczące coraz większych wyświetlaczy zmuszają ich do zmieniania lokalizacji tego elementu, co nie jest sprawą łatwą. Większość przesuwa go na tylny panel, lecz nie jest to najwygodniejsze, gdyż użytkownik często musi szukać czytnika na ślepo.

Apple rozwiązało tę kwestię stosując w modelu iPhone X specjalną kamerę Face ID identyfikującą twarz, lecz jest to rozwiązanie nowe, a tym samym mało dopracowane. Użytkownicy skarżą się bowiem, że kamera niezbyt dobrze działa przy słabym świetle, co znacznie ogranicza użyteczność sprzętu.

Wielu producentów woli więc pozostać przy czytniku odcisków, lecz sporną kwestią jest jego lokalizacja. Idealnie byłoby, gdyby można go było zintegrować z wyświetlaczem. Do tej pory realizację tej wizji uniemożliwiała technologia, ale obecnie jest na tyle dopracowana, że jest to możliwe. Pierwszy smartfon z takim rozwiązaniem pokazała niedawno firma Vivo, a teraz chce je wykorzystać Samsung.

Koreański koncern chciał taki sensor zainstalować w modelu Galaxy S9, ale jeszcze nie udało się tego zrobić. Dlatego wyposaży w niego model Galaxy Note 9. Tak przynajmniej sugeruje najnowszy patent południowokoreańskiego koncernu, który właśnie pojawił się w sieci. Widać na nim smartfona, który bardzo przypomina Note 8, a w którym czytnik odcisków znajduje się pod ekranem, w dolnej jego części.

Oczywiście nie ma pewności, że nowy flagowiec Samsunga faktycznie otrzyma takie rozwiązanie. Producent jednak od dawna stara się wyposażyć swe smartfony w taki sensor, więc nie można wykluczyć, że dostanie go właśnie Galaxy Note 9.

Galaxy Note 9

Źródło: Trustedreviews.com

You may also like...