Przebudowany Twitter stał się bardziej czytelny i dużo szybszy

Twitter wprowadził do użytku przeprojektowaną wersję portalu. Oprócz nowego wyglądu, jest ona obecnie znacznie lżejsza, a dzięki temu działa zdecydowanie szybciej.

Twitter od dawna ma problem z przyciągnięciem nowych użytkowników, których liczba od kilku lat utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. Portal postanowił więc wprowadzić spore zmiany w wyglądzie swego serwisu, które właśnie udostępniono użytkownikom.

Wprowadzona aktualizacja, całkowicie odmienia wygląd strony. Jest ona obecnie znacznie lżejsza, bardziej czytelna. A dzięki wprowadzonym modyfikacjiom, aplikacja działa obecnie znacznie szybciej. To ostatnie spodoba się przede wszystkim posiadaczom smartfonów z niższej półki.

Najważniejszą zmianą w przypadku iOS (na Androidzie jest to już dawno obecne) jest nowy boczny pasek nawigacyjny, przeniesiony na lewą stronę ekranu. Tam znajdziemy skróty do naszego profilu głównego, dodatkowych kont, ustawienia oraz funkcje prywatności.

Taka zmiana pozwoliła usunąć wiele elementów z ekranu głównego, poprawiając jego przejrzystość. Użytkownicy iPhone’ów mogą teraz klikając na linki, otwierać strony w przeglądarce Safari.

Twitter twierdzi też, że zmiany spodobają się nowym użytkownikom. Specjalnie dla nich przygotowano bardziej intuicyjne ikony, które są dużo czytelniejsze i łatwiej się zorientować do czego służą.

Wszystkie wprowadzone elementy są już dostępne w przeglądarkowej wersji portalu, a także na iOS i Androida, oraz Twitter Life i TweetDeck.

Twitter

Twitter

Źródło: Twitter.com

You may also like...