Galaxy Note 9 vs iPhone X w teście prędkości

Redaktorzy PhoneBuff postanowili sprawdzić jak pod względem wydajności Galaxy Note 9 wypada na tle swego największego rywala. Porównali go więc z iPhonem X.

Dla wielu nabywców smartfonów wydajność ma kluczowe znaczenie, gdyż decyduje o komforcie użytkowania sprzętu. Nikt w końcu nie chce, by aplikacje działały mniej płynnie niż powinny, zaś animacje klatkowały. Sporo osób przy kieruje się tym kryterium przy wyborze modelu dla siebie, więc z pewnością zainteresuje ich porównanie wydajności Galaxy Note 9 oraz iPhone’a X.

Oba telefony porównała ze sobą witryna PhoneBuff, przygotowując dwie pętle testów, podczas których sprawdzano jak oba modele radzą sobie z uruchamianiem aplikacji.

W pierwszej rundzie zwycięzcą okazał się sprzęt Apple, który pętlę pokonał w czasie 2 minut i 9 sekund. Flagowcowi Samsunga to samo działanie zabrało 2 minuty i 15 sekund, więc jak widać różnica nie była szczególnie duża. Jednak w drugim teście lepszy okazał się Galaxy Note 9. Smartfon koreańskiego koncernu pokonał pętlę w czasie 45 sekund. Dla porównania iPhone X potrzebował na to samo aż 1 minutę i 20 sekund,

Oczywiście takie porównanie należy traktować z przymrużeniem oka, gdyż oba telefony posiadają inne podzespoły i działają na całkowicie innych platformach. Należy też pamiętać, że wyniki powyższego testu nie mają dużego wpływu na codzienne użytkowanie sprzętu. Tak więc czy kupicie iPhone’a X (sprawdź aktualne oferty), czy też Galaxy Note 9 (sprawdź aktualne oferty), oba modele będą działać wystarczająco płynnie.

Galaxy Note 9

Źródło: YouTube.com

You may also like...