Samsung zajmie się kamerą w Galaxy Note 9. Firma szykuje już poprawkę

Samsung zapowiedział przygotowanie poprawki do Galaxy Note 9, która rozwiąże problem z pracą kamery. Nie wiemy jednak kiedy zostanie udostępniona.

Producenci sprzętu elektronicznego coraz częściej wykorzystując swych klientów w roli królików doświadczalnych. Wypuszczają bowiem na rynek sprzęt posiadający najróżniejsze wady, które wychodzą na jaw dopiero podczas użytkowania.

Takie problemy nie są obce również użytkownikom smartfonów i nie omijają nawet najdroższych topowych modeli. Wiedzą coś na ten temat posiadacze flagowego Galaxy Note 9, który praktycznie od samego początku ma problem z kamerą. Co ciekawe dotyczy on tylko wariantu ze Snapdragonem, a więc europejska wersja jest od niego całkowicie wolna.

Problem powoduje m.in., zawieszanie się kamery podczas robienia zdjęć. Pojawiają się też lagi w czasie kręcenia filmów, co w sprzęcie za kilka tysięcy złotych nie powinno mieć miejsca. Na krótką metę pomaga ponoć wyczyszczenie cache’u, ale to nie rozwiązuje całkowicie problemu. Po krótkim czasie kłopot bowiem powraca. Nie pomagają też aktualizacje firmware’u telefonu.

Problem jest niewątpliwie bardzo frustrujący dla posiadaczy tego modelu. Na forach jego użytkownicy twierdzą, że po prostu pozbywają się wadliwego sprzętu, zmieniając go na smartfon innego producenta. Na szczęście Samsung niebawem zajmie się sprawą. Moderator amerykańskiego forum potwierdził, że przygotowywana jest poprawka, która naprawi tę wadę. To kiedy trafi w ręce użytkowników, to jednak zupełnie inna sprawa.

Galaxy Note 9

Źródło: Samsung.com

You may also like...