Ring Car Cam to najbardziej zaawansowany wideorejestrator na rynku

Ring szykuje wideorejestrator Ring Car Cam. Dzięki najnowszym przeciekom poznaliśmy część funkcji, które będzie miał na wyposażeniu nowy produkt.

Należąca do Amazonu firma Ring, to jeden z najbardziej znanych producentów systemów domowego monitoringu. Oferowane przez niego kamery monitoringu są nie tylko funkcjonalne, ale też bardzo tanie. Dzięki temu stworzenie systemu ochrony przed włamywaczami nie nadwyręża naszego domowego budżetu.

Ring Car Cam zarejestruje podróż i wezwie pomoc

Teraz Ring planuje wkroczyć na zupełnie nowy dla siebie rynek i projektuje wideorejestrator o nazwie Ring Car Cam. Dzięki najnowszym przeciekom poznaliśmy nieco możliwości produktu, które mają być znacznie większe niż oferuje konkurencja.

Urządzenie prócz śledzenia wybojów, potrafi też powiadomić właścicieli za pośrednictwem aplikacji Ring o próbie włamania do ich auta. Oprócz tego można go używać używane do rejestrowania podróży i wzywania służb ratunkowych w przypadku wykrycia wypadku.

Oczywiście produkt będzie także miał wbudowanego asystenta Alexę. Gdy zatrzyma nas policja, wystarczy powiedzieć “Alexa jestem zatrzymywany“. Ta komenda automatycznie włączy nagrywanie obrazu i dźwięku. Nagranie trafi również do chmury, a dodatkowo system automatycznie wyśle powiadomienie do wybranych wcześniej członków rodziny, dając im znać o zatrzymaniu. Naturalnie w kamerze nie zabraknie też przesłony prywatności, zaś do łączności sprzęt wykorzysta WiFi lub LTE.

Ring Car Cam

Co ciekawe, kamera ma się łączyć także z serwisowym portem OBD-II umieszczonym w pojeździe. Na razie nie wiadomo jednak po co. Port służy bowiem do diagnostyki pojazdu oraz zbierania informacji dotyczących pracy poszczególnych jego elementów. Amazon nie zdradza jednak do czego kamera miałaby go używać.

Lokalizacja skradzionego pojazdu

Ring Car Cam nie będzie wymagało wykupienia abonamentu. Producent wyjaśnia, że nagrania będą przechowywane bezpośrednio w kamerze, a użytkownik uzyska do nich zdalny dostęp za pomocą aplikacji, gdy znajdzie się w zasięgu WiFi.

Ring Car Cam

Możemy jednak wykupić opcjonalny pakiet transmisji danych, rozszerzając w ten sposób funkcjonalność sprzętu. Pojawi się wówczas możliwość uzyskania dostępu do nagrań poprzez LTE, a także do funkcji takich jak Emergency Crash Assist. Będziemy też mogli skorzystać ze śledzenia pojazdu w czasie rzeczywistym, co może pomóc w jego odzyskaniu w przypadku kradzieży.

Ring Car Cam będzie kosztowało 200 dolarów, choć na razie nie wiemy dokładnie kiedy wideorejestrator pojawi się w sprzedaży.

Źródło

You may also like...