Robot Sphero Indi pomoże dzieciom w nauce programowania

Sphero prezentuje najnowszy model robota dla dzieci. Sphero Indi pomaga dzieciom w nauce programowania, które może przydać im się w przyszłości.

Szybki rozwój nowoczesnych technologii, który nastąpił w ostatnich latach spowodował spore zmiany na rynku pracy. Obecnie najbardziej pożądanymi specjalistami są więc programiści tworzący oprogramowanie dla różnych gadżetów. W przyszłości ten zawód stanie się jeszcze bardziej potrzeby, więc warto zachęcać dzieci do nauki programowania. Ta wiedza z pewnością bardzo w przyszłości zaprocentuje.

Sphero Indi to zabawa i nauka w jednym

Niestety nakłonienie dzieci do nauki programowania nie jest proste, gdyż uważają ją za nudną. Istnieją jednak gadżety, które mogą w tym pomóc, a są to specjalne roboty edukacyjne uczące poprzez zabawę. Jednym z najbardziej znanych ich producentów jest firma Sphero, która w swej ofercie ma m,in., droida Sphero BB-8 z nowych Gwiezdnych Wojen.

Teraz firma zaprezentowała nowy model o nazwie Sphero Indi, zaprojektowany dla najmłodszych dzieci. Ten niewielki gadżet przypomina z wyglądu samochód, a jego programowanie jest niezwykle proste, gdyż nie trzeba do tego komputera. Wszystko odbywa się za pomocą specjalnie zaprojektowanych kolorowych kart. To świetne rozwiązanie, które spodoba się rodzicom próbującym ograniczyć czas jaki dziecko spędza przed ekranem.

Oczywiście można to zrobić również za pomocą firmowej aplikacji Sphero Edu Jr, dostępnej na Androida oraz iOS. To narzędzie przeznaczone jest jednak dla dzieci, które opanowały już podstawy i chciałyby zrobić z robotem coś więcej. Przy jej pomocy można m.in., spersonalizować LED’y na obudowie robota, a także kontrolować wydawane przez niego dźwięki. Aplikacja pozwala również bezpośrednio sterować ruchami zabawki.

Niewielki robot uczy programowania

Sphero Indi będzie dostępny w dwóch różnych pakietach. Pierwszy wyceniono na 124,99 dolarów i oprócz robota zawiera m.in., 15 kart do programowania, futerał, dekoracyjne naklejki i poradnik. Można też kupić wersję przygotowaną dla szkół. Pakiet kosztuje 1199,99 dolarów i zawiera 8 robotów, a także kilkadziesiąt kart do programowania maszyny.

Zabawkę można już zamawiać w przedsprzedaży, a jej rynkowa premiera odbędzie się we wrześniu.

Źródło

You may also like...