Konkurencja dla WhatsApp podbija sklep Huawei AppGallery

Huawei rozszerzy współpracę z popularną platformą społecznościową Viber, której aplikacje podbijają sklep Huawei AppGallery. Jedną z nich jest komunikator Viber Messenger, posiadający użytkowników w 190 krajach.

Odcięcie Huawei od usług Google, które miało miejsce parę lat temu zmusiło koncern do znalezienia alternatywy dla Play Store. Chiński gigant szybko uruchomił własny sklep AppGallery, który dzięki współpracy z deweloperami zapewnia coraz szerszą ofertę aplikacji mobilnych.

Jednym z partnerów Huawei wspierających AppGallery jest platforma społecznościowa Viber, z którą chiński koncern planuje rozszerzyć współpracę. Jest to pierwsza duża marka, która dołączyła do sklepu z aplikacjami.

Współpraca obu firm układa się znakomicie, zaś aplikacje Vibera cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony posiadaczy smartfonów. Jedną z nich jest komunikator Viber Messenger, który ma kilkaset milionów użytkowników w 190 krajach. Aplikacja umożliwia nie tylko przesyłanie wiadomości, ale również obsługuje rozmowy głosowe i wideo. Jest również jednym z największych konkurentów dla WhatsApp, który po wprowadzeniu kontrowersyjnych zmian w regulaminie stracił mnóstwo użytkowników.

Koncern nie zdradza jednak żadnych szczegółów dotyczących rozszerzenia współpracy. Nie wiemy więc jakie aplikacje oraz usługi Vibera trafią w przyszłości do sklepu chińskiego giganta. Przedstawiciel platformy wyraził jedynie zadowolenie z coraz bardziej owocnej współpracy z chińskim koncernem. Zapewnił też, że kooperacja ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

AppGallery

Źródło

You may also like...