Galaxy Note 9 obsłużymy gestami i rysikiem

Kolejne patenty dotyczące Galaxy Note 9, sugerują spore zmiany w zakresie sterowania nowym smartfonem. Użytkownicy będą mogli korzystać równolegle z rysika S Pen oraz gestów.

O ile sterowanie funkcjami w zwykłych smartfonach odbywa się przy pomocy gestów wykonywanych własnymi palcami. O tyle w sprzęcie z rodziny Galaxy Note, służy do tego gównie rysik S Pen.

Inżynierowie Samsunga w ostatnich latach mocno usprawnili ten element. Wyposażyli go m.in., w rozpoznawanie 4096 poziomów nacisku, osiągając poziom dokładności oferowany głównie profesjonalne tablety dla grafików. Rysik jest także wodoszczelny, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo tego gadżetu.

W przyszłości producent chce jeszcze bardziej podnieść funkcjonalność tego elementu. Tak przynajmniej wynika z kolejnych patentów koncernu, które mogą zostać użyte w modelu Galaxy Note 9, który trafi do sklepów jesienią tego roku. Patenty opisują nowe oprogramowanie, dzięki któremu S Pen może być wykorzystywany równolegle z gestami. Gdy np. będziemy szkicować i pojawi się potrzeba usunięcia z rysunku jego fragmentu, będzie to można zrobić rysikiem lub też palcem. Nowa funkcjonalność może być jednak wykorzystywana w znacznie szerszy sposób, oferując większą kontrolę i personalizację niż do tej pory.

Oczywiście jak to zwykle bywa w przypadku nowych technologii opisywanych w patentach, nie ma pewności czy wejdą do użytku. Patenty pokazane przez witrynę Letsgodigital, pochodzą bowiem z 2013 i 2014 roku i jak dotąd nie zostały wykorzystane.

Byłoby to jednak całkiem przydatne rozszerzenie możliwości nadchodzącego Galaxy Note 9 i można założyć, że Samsung zechce je wykorzystać w tym właśnie modelu.

Galaxy Note 9

Galaxy Note 9

Galaxy Note 9

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...