Galaxy Note 9 z czytnikiem odcisków wbudowanym w ekran

Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities uważa, że czytnik biometryczny wbudowany w ekran, pojawi się dopiero w Galaxy Note 9. Jego dostawcą będzie firma Egis.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że jest mało prawdopodobne by czytniki biometryczne wbudowane w ekran, pojawiły się w tym roku. Mogą za to stać się wyposażeniem przyszłorocznych modeli smartfonów, takich jak Galaxy Note 9.

Tak uważa analityk rynkowy Chi Kuo z KGI Securities. Jego zdaniem technologia zostanie wykorzystana dopiero w kolejnej generacji flagowca, którego nowy model zostanie pokazany 23 sierpnia. Specjalista twierdzi także, że Samsung zmieni dostawcę tych podzespołów, z firmy Synaptics na Egis.

W tym roku tego typu czytniki raczej nie pojawią się w smartfonach ze względu na problemy techniczne. Urządzenia te są jeszcze niedopracowane i nie funkcjonują tak jak powinny. Niedawno mieliśmy okazję przyjrzeć się testom jednego z prototypów Samsunga, w którym wyraźnie było widać, że w miejscu czytnika obraz na ekranie jest jaśniejszy od reszty.

Takie problemy sprawiają, że producenci na razie nie zdecydują się na wykorzystanie tej technologii.

Galaxy Note 9

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...