Galaxy Note 9 z czytnikiem odcisków w wyświetlaczu

Źródła donoszą, że Samsung testuje obecnie technologię czytnika odcisków zlokalizowanego pod ekranem. System miałby trafić do modelu Galaxy Note 9.

W tym roku Apple chciało zaskoczyć świat nowymi technologiami i w modelu iPhone X zastosować czytnik odcisków palców, zlokalizowany pod szkłem wyświetlacza.

Pomysłu nie dało się zrealizować. Technologia nie jest bowiem jeszcze na tyle dopracowana, aby mogła wejść do powszechnego użytku. Co gorsza, plan zainstalowania w nowym smartfonie nowatorskiego czytnika, mógł wpłynąć na termin premiery tego telefonu.

Samsung również planował wyposażenie swych flagowców w takie rozwiązanie, ale również się to nie udało. Testy wykazały, że w miejscu czytnika, obszar na ekranie był znacznie jaśniejszy od pozostałych. A to nie wyglądałoby dobrze. Mimo to koreański gigant nie porzuca tej idei i dalej pracuje nad jej zaimplementowaniem we własnym sprzęcie.

Analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities twierdzi bowiem, że Samsung chciałby wyposażyć w taki czytnik przyszłoroczny model Galaxy Note 9. Ponoć firma testuje już prototypy tej technologii pochodzące od trzech dostawców: Synaptics, BeyondEyes oraz własnego oddziału Samsung LSI.

Producent ma przy tym sporo czasu na dopracowanie nowej technologii, gdyż kolejny flagowiec pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku.

Galaxy Note 9

Źródło: Businessinsider.com

You may also like...