Galaxy S10 może wykorzystać technologię Qualcommu

Według koreańskich mediów, w Galaxy S10 prawdopodobnie zostanie wykorzystany ultradźwiękowy czytnik odcisków palców. Jego dostawcą będzie Qualcomm.

Nie tylko OnePlus 6T dostanie czytnik odcisków palców zintegrowany z wyświetlaczem telefonu. Z podobnego rozwiązania prawdopodobnie skorzysta również Samsung w swym najnowszym modelu Galaxy S10.

Koreański koncern już od dawna przymierzał się do zastąpienia standardowego skanera, wersją zintegrowaną z ekranem. Takie rozwiązanie przyniosłoby wiele korzyści, gdyż użytkownikom nie podoba się przeniesienie czytnika na tylny panel we flagowych modelach. Jest to niewygodne, zaś szukając go, trafia się palcem w obiektyw aparatu. Dlatego w Galaxy Note 9 przeniesiono go pod moduł głównej kamery.

Samsung nie mógł jednak dotąd zastosować takiej technologii, gdyż nie była jeszcze dopracowana. Wcześniejsze testy ujawniły bowiem, że ekran w miejscu instalacji czytnika był jaśniejszy, a na to producent nie mógł sobie pozwolić. Teraz jednak skanery są znacznie doskonalsze i być może wreszcie producent będzie go mógł wykorzystać.

Koreańska witryna Etnews sugeruje, że uczyni to już w Galaxy S10. Zdaniem dziennikarzy, Samsung zdecyduje się na ultradźwiękowy czytnik Qualcommu. Znany producent procesorów dla smartfonów produkuje je już od 2015 roku, natomiast S10 dostałby trzecią generację czytnika. A ma on wiele zalet, gdyż może pracować nawet pod wodą, a także współpracuje z grubszymi wyświetlaczami. Dodatkowo potrafi rejestrować przepływ krwi w palcu oraz puls, co może być wykorzystane nie tylko do celów medycznych, ale również do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa autoryzacji.

Czy Galaxy S10 faktycznie dostanie taki sensor, przekonamy się już jesienią, gdy odbędzie się konferencja Samsunga, na której producent pokaże nowe produkty.

Galaxy S10

Źródło: Etnews.com

You may also like...