OnePlus 6T bez standardowego czytnika odcisków

Firma OnePlus potwierdziła, że jej smartfon OnePlus 6T, zostanie wyposażony w czytnik odcisków zintegrowany z ekranem. Jego prezentacja odbędzie się w październiku.

Coraz więcej producentów smartfonów rezygnuje z instalacji standardowych czytników odcisków palców, zabezpieczających telefony przed niepowołanym dostępem. Przeszkadzają bowiem w powiększaniu ekranów, a przeniesienie ich na tylny panel obniża wygodę korzystania ze sprzętu.

Niektóre firmy decydują się więc na instalację czytnika zintegrowanego z wyświetlaczem telefonu. Dzięki temu obsługa sprzętu jest wygodniejsza, zaś projektanci nie muszą już kombinować gdzie umieścić skaner. W tym samym kierunku pójdzie także firma OnePlus. Chińskie przedsiębiorstwo potwierdziło właśnie, że jej najnowszy OnePlus 6T, również otrzyma taki czytnik. Funkcja będzie się nazywać Screen Unlock, zaś czytnik znajdzie się w dolnej części ekranu.

Chińska firma nie jest jedyną, która zdecydowała się na takie rozwiązanie. Smartfony z takimi czytnikami mają w swej ofercie m.in., Vivo oraz Huawei. Dodam, że specyfikację techniczną tego modelu poznamy prawdopodobnie 17 października. Data nie jest oficjalna, ale wiele źródeł sugeruje, że prezentacja sprzętu odbędzie się właśnie w tym dniu.

OnePlus 6T

Źródło: Slashgear.com

You may also like...