Galaxy S20 Ultra w teście wytrzymałości

Właściciel kanału JerryRigEverything sprawdził wytrzymałość kolejnego flagowca. W jego ręce trafił topowy model Galaxy S20 Ultra, którego jak zwykle poddał swym testom.

Kupując nowy smartfon chcielibyśmy, aby sprzęt służył nam jak najdłużej. Tymczasem producenci nie zawsze przywiązują należytą wagę do wytrzymałości swych urządzeń. Kupując nowy model warto więc zapoznać się z jego trwałością, a w tym pomaga nam właściciel kanału JerryRigEverything.

Znany youtuber przetestował trwałość najdroższego wariantu serii S20, mianowicie Galaxy S20 Ultra. Jak zwykle poddał go serii swych standardowych testów, sprawdzając odporność na zarysowania, ogień oraz wyginanie.

Tradycyjnie najpierw sprawdził wytrzymałość ekranu na rysy. Jego wyświetlacz posiada fabryczną folię ochronną stanowiącą pierwszą linię obrony w walce z rysami. Folia nie jest jednak zbyt wytrzymała, dlatego youtuber szybko ją usunął, przystępując do właściwego sprawdzianu.

Na ekranie zaczęły pojawiać się niewielkie rysy, gdy użył narzędzia na 6 poziomie skali twardości. Zastosowanie narzędzia na 7 poziomie zostawiło natomiast już dość wyraźne ślady. Przedni aparat oparł się próbom zarysowania ostrym narzędziem, jednakże z ramki szybko udało mu się w ten sposób usunąć lakier.

Producent bardzo dobrze zabezpieczył przed rysami również tylny aparat, więc ostre narzędzie nie zostawiło na jego powierzchni żadnych śladów. To świetna wiadomość dla użytkowników tego smartfona. Nie muszą się obawiać, że klucze czy monety noszone w kieszeni razem ze telefonem, porysują obiektywy.

Wyświetlacz całkiem nieźle oparł się próbie ognia i mimo wystawienia go na działanie płomieni przez ponad pół minuty, nie pojawiły się żadne ślady. Youtuber przetestował też wbudowany w ekran czytnik odcisków palców, który mimo rys na wyświetlaczu działał bez problemu.

Żadnych nieprzyjemnych niespodzianek nie sprawił też test zginania sprzętu. Choć smartfon jest dość smukły, to nie wygiął się, ani też nie pojawiły się żadne uszkodzenia. Krótko mówiąc sprzęt Samsunga jest bardzo wytrzymały, co pozwala mieć nadzieję, że będzie nam długo służył.

Galaxy S20 Ultra

Źródło

You may also like...