Galaxy S21 FE coraz bliżej. Smartfon dostanie Exynosa 2100

Google potwierdza, że europejska wersja Galaxy S21 FE dostanie procesor Exynos 2100 i 8 GB RAM. Oznacza to, że premiera smartfona jest już coraz bliżej.

Galaxy S21 FE jest jedną z bardziej oczekiwanych tegorocznych premier, na którą liczą fani Samsunga z bardziej ograniczonym budżetem. Smartfon jak nieco bardziej okrojona wersja flagowego Galaxy S21 zapowiada się bowiem bardzo interesująco. Szczególnie, że posiadać ma ponoć Snapdragona 888.

Okazuje się jednak, że ten układ Qualcomma nie trafi pod maskę najnowszego produktu Samsunga, a przynajmniej nie wszędzie. Samsung wciąż boryka się z problemem dotyczącym dostaw mikroprocesorów, który zmusił koncern do zastąpienia procesora własnym układem z serii Exynos.

Google Play Console potwierdza bowiem, że europejski wariant telefonu dostanie Exynosa 2100 wraz z 8 GB pamięci RAM. Sprzęt otrzyma również 6,5″ wyświetlacz o rozdzielczości 2009 x 1080 pikseli, a także potrójny aparat. Będzie on jednak nieco gorszy od S21, gdyż wprawdzie dwa z nich dostaną 12 MP sensory, jednak teleobiektyw będzie miał 8 MP czujnik, za to z 3-krotnym zoomem optycznym.

Pewną wadą tego modelu może być natomiast brak slotu na kartę microSD, więc pozostaniemy z fabryczną pojemnością pamięci.

Wielką niewiadomą ciąż pozostaje cena. Specyfikacja nie jest szczególnie imponująca, więc sukces telefonu może zależeć od tego ile trzeba będzie za niego zapłacić. Jeśli nie będą to duże pieniądze, sprzęt może wzbudzić pewne zainteresowanie.

Galaxy S21 FE

Źródło

You may also like...