Xiaomi rzuca wyzwanie Facebookowi i przedstawia Xiaomi Smart Glasses

Xiaomi zaprezentowało swe pierwsze inteligentne okulary o nazwie Xiaomi Smart Glasses. Wyposażono je w wyświetlacz prezentujący obraz, więc mogą służyć do nawigacji, tłumaczenia oraz komunikacji.

W zeszłym tygodniu Facebook zaprezentował swe pierwsze inteligentne okulary o nazwie Ray Ban Stories (https://technogadzet.pl/ray-ban-stories-specyfikacja-cena/). Urządzenie wyposażone w kamerę potrafi wykonywać zdjęcia oraz nagrywać filmy, a następnie przesyłać je do mediów społecznościowych.

Xiaomi nie chce być od Facebooka gorsze i właśnie zaprezentowało własne inteligentne okulary, które nazywają się po prostu Xiaomi Smart Glasses. W odróżnieniu od produktu Facebooka, te posiadają wbudowany wyświetlacz MiroLED o rozmiarze ziarnka ryżu, który może uzyskać jasność 2 mln nitów. Nie prezentuje jednak obrazu bezpośrednio przed oczami użytkownika. Zamiast tego wykorzystuje technologię długości fali optycznej, załamanie i odbicie, aby przenieść obraz z chipa MicroLED do oka użytkownika za pomocą tylko jednej soczewki.

Xiaomi Smart Glasses

Okulary nie dublują jednak wyświetlacza smartfona, gdyż działają od niego całkowicie niezależnie. Mogą więc służyć do nawigacji, tłumaczenia tekstu, a także do komunikacji. Natomiast wygodę korzystania ze sprzętu zapewnia firmowy asystent głosowy XiaoAI. Wybiera on tylko najważniejsze powiadomienia do prezentacji, więc nie ma obawy, że nasze pole widzenia zostanie zalane dymkami z tekstem.

Xiaomi Smart Glasses

Oczywiście okulary nie mogły obyć się bez aparatu, wyposażonego w 5 MP sensor obrazu. Potrafią więc wykonywać zdjęcia, a oprócz tego aparat służy do tłumaczenia w locie widzianego tekstu. Naturalnie producent zadbał też o poszanowanie prywatności, dlatego podczas korzystania z aparatu świeci się niewielka dioda LED.

Xiaomi Smart Glasses

Xiaomi Smart Glasses na razie jest prototypem, więc producent nie ujawnia kiedy urządzenie mogłoby trafić do sprzedaży. Trudno też mówić cokolwiek o cenie nowego gadżetu.

Źródło

You may also like...