Samsung Galaxy S23 Ultra robi lepsze zdjęcia niż Google Pixel 7 Pro

Ice Universe zaprezentował kolejną próbkę zdjęć wykonanych Samsungiem Galaxy S23 Ultra. Fotki porównano ze starszym Galaxy S22 Ultra, a także topowym modelem Google Pixel 7 Pro.

Do premiery serii Galaxy S23 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz w sieci zaczynają pojawiać się pierwsze zdjęcia wykonane modelem Ultra. Jak w tym tygodniu informowałem, koreańska marka zamierza zrezygnować z montowania w tym sprzęcie sensorów od Sony. Producent zastąpi je technologią chińskiej firmy Sunny Optical, z którą od pewnego czasu współpracuje.

Galaxy S23 Ultra robi niezłe zdjęcia

Galaxy S23 Ultra
Google Pixel 7 Pro/Źródło: Ice Universe

Fani marki są z pewnością ciekawi w jaki sposób wpłynie to na jakość wykonywanych zdjęć i na to pytanie postanowił odpowiedzieć Ice Universe. Znane źródło przecieków ujawniło bowiem kolejne szczegóły dotyczące nowej serii, skupiając się szczególnie na modelu Galaxy S23 Ultra. Opublikował w swych mediach społecznościowych zdjęcie wykonane tym smartfonem. Dla porównania dodał też zdjęcia zrobione Galaxy S22 Ultra oraz Google Pixel 7 Pro, zaś za model posłużyła dynia. Ice Universe przeprowadził wśród swych fanów tzw. ślepy test. Poprosił ich o wybranie najlepszej ich zdaniem fotografii, bez ujawniania jakim sprzętem je wykonano.

Większość wybrała pierwszą fotkę widoczną poniżej, którą jak się później okazało, wykonano Samsungiem.

Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra/Źródło: Ice Universe

O ile lepsza jakość zdjęć od Galaxy S22 Ultra nie powinna dziwić, o tyle Pixel 7 Pro uzyskał w DxOMark 147 punktów. To świadczy o tym, że jego aparaty są całkiem niezłe, gdyż np. Huawei Mate 50 Pro uzyskał tylko 2 punkty więcej. Dla porównania S22 Ultra miał 135 punktów, a to dało mu 12 pozycję w zestawieniu sprzętów z najlepszymi aparatami. Test może więc wskazywać, iż nowy Samsung będzie robił znacznie lepsze fotki.

Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra/ Źródło: Ice Universe

Naturalnie czy tak będzie w istocie, przekonamy się dopiero gdy smartfon pojawi się na rynku. Dopiero wtedy będzie można w pełni ocenić jakość wykonywanych zdjęć, z uwzględnieniem każdych warunków oświetleniowych. A to nastąpi w lutym przyszłego roku.

Źródło

You may also like...