Ujawniono finałowe projekty nowej budki telefonicznej

W ubiegłym roku Nowy Jork zorganizował konkurs pod nazwą Reinvent Payphones, w ramach którego zaproszono wszystkich do zaprojektowania nowoczesnej budki telefonicznej. Właśnie wybrano sześciu finalistów zmagań.

Gdy huragan Sandy nawiedził Stany Zjednoczone okazało się, że najbardziej niezawodnym sposobem komunikacji, nadal pozostają budki telefoniczne. Dlatego też, mimo iż niemal każdy ma telefon komórkowy, amerykańskie miasta nie zamierzają z nich rezygnować. Wręcz przeciwnie, chcą je unowocześnić.W ubiegłym roku Nowy Jorku zorganizował konkurs pod nazwą Reinvent Payphones, na najlepszy projekt budki telefonicznej. Jednym z finałowych projektów jest NYFi, budka pełniąca jednocześnie funkcję publicznego kiosku informacyjnego.

NYC Loop, to prawdziwy kombajn. Jest to projekt budki z hot-spotem WiFi połączonej z miejscem do zapięcia roweru, a także telefonem z ekranem dotykowym i mapami, jak również automatem fotograficznym, a także stacją ładującą elektryczne auta. Równie ciekawym projektem jest NYC Beacon, czyli interaktywny kiosk sterowany głosem i gestykulacją. Ma wysokość 360 cm, zasilany jest panelami słonecznymi i funkcjonuje także jako stacja powiadamiania w razie klęsk żywiołowych.

Z wybranych propozycji, drogą głosowania zostanie teraz wyłoniony zwycięzca. Głosować do 15 marca można na tej stronie, natomiast projekty można zobaczyć tutaj.

Źródło: Nyc.gov

You may also like...