W Galaxy S7 nie zainstalujesz aplikacji na microSD

Kilka dni temu zaprezentowano dwa najbardziej oczekiwane w tym roku smartfony, czyli Samsunga Galaxy S7 oraz LG G5. Nie wszystkie ich funkcje zostały przedstawione na MWC 2016, więc o części opcji dowiadujemy się dopiero teraz. Jedna z nich dotyczy funkcji instalacji aplikacji na karcie pamięci.

Jak wiadomo Galaxy S7 posiada slot na kartę pamięci, co wielu klientów przyjęło z dużą ulgą. Jednak niektórych z nich zasmuci zapewne fakt, że producent zrezygnował z instalowania w nim kontrowersyjnej funkcji Andorida 6.0 Marshmallow, która nazywa się Adoptable Storage.Jest to opcja, która umożliwia użytkownikowi pełne wykorzystanie karty microSD. Zazwyczaj można przechowywać na niej tylko zdjęcia, filmy oraz dokumenty, jednak dzięki wspomnianej funkcji, możliwe jest instalowanie aplikacji, identycznie jak w przypadku wbudowanej pamięci.

Problem w tym, że wówczas karta pamięci musi być stale w smartfonie, ponieważ w przeciwnym wypadku zainstalowane na niej aplikacje przestaną działać. Poza tym system szyfruje kartę pamięci, więc można z niej korzystać tylko w jednym urządzeniu i nie da się jej odczytać w innym smartfonie. Kolejną wadą rozwiązania jest to, że karta microSD jest zazwyczaj wolniejsza od pamięci wbudowanej, co mogłoby spowolnić cały system.

Samsung ogłosił więc, że z powodu wad opcji Adoptable Storage, w Galaxy S7 nie będzie ona dostępna. LG ma na ten temat zupełnie odmienne zdanie i przedstawiciel koncernu potwierdził, że użytkownicy LG G5 będą mogli instalować aplikacje na karcie pamięci.

Zobacz najtańsze smartfony

Pytanie tylko czy jest to dobry pomysł.

Źródło: Techinsider.ioYou may also like...