Smartwatch OPPO kopiuje nie tylko wygląd Apple Watch

Oppo projektuje nowy smartwatch, który zadziwiająco przypomina Apple Watch. Produkt nie kopiuje jednak tylko wygląd rywala, ale też jego kluczowe funkcje.

Kilka miesięcy temu Xiaomi zaskoczyło wszystkich, prezentując Mi Watch, który jest praktycznie klonem Apple Watch. Produkt amerykańskiej firmy praktycznie zdominował rynek smartwatchy, a więc nic dziwnego, że inni producenci wzorują się na najpopularniejszym sprzęcie w tym segmencie.

Xiaomi nie jest jedynym producentem, który postanowił zaczerpnąć inspirację dla swego zegarka od Apple. Podobnie uczyniło również Oppo. Chińska firma pracuje nad zegarkiem o kształcie bardzo zbliżonym do Mi Watch, wyposażonym w kwadratowy wyświetlacz. Według producenta taki kształt ekranu spisuje się znacznie lepszy niż okrągły, ponieważ jest w stanie prezentować więcej informacji. Przewagą okrągłego ekranu jest jednak to, iż przypomina tradycyjny zegarek, więc dla wielu osób może się lepiej kojarzyć.

Oficjalna prezentacja nowego sprzętu Oppo odbędzie się w pierwszym kwartale tego roku. Jeśli natomiast chodzi o sam sprzęt, to oprócz kwadratowego wyświetlacza, będzie przypominał Apple Watch także w innych kwestiach. Produkt otrzyma bowiem funkcję pomiaru EKG.

To naturalnie nie będą wszystkie jego możliwości, ale na prezentację pozostałych funkcji będziemy musieli nieco poczekać. Możliwe, że producent zdecyduje się pokazać swój smartwatch już podczas targów Mobile World Congress 2020. Przypomnę, że odbędą się one już w lutym w hiszpańskiej Barcelonie.

smartwatch

Źródło

You may also like...