Twitter pozwala przemówić do swych fanów

Twitter wprowadził na iOS nową funkcję, umożliwiającą publikowanie dźwiękowych tweetów. Zamiast wpisywać tekst, użytkownik może przemówić do swych fanów.

Twitter jest jedną z najstarszych platform społecznościowych, a przy tym najbardziej skostniałą. Konkurencja już dawno ją wyprzedziła, oferując użytkownikom najbardziej pożądane funkcje, a tymczasem ten serwis dopiero niedawno zaczął się unowocześniać.

Pierwszym sygnałem nadchodzących zmian było zniesienie limitu 140 znaków, a ostatnio wprowadzono także grafik publikacji wpisów. Teraz platforma udostępniła na iOS kolejną funkcję, a jest niż możliwość publikacji nagrań audio, czyli dźwiękowych tweetów.

Jak to działa? Musimy najpierw rozpocząć pisanie tweeta, a wówczas na dole pojawi się nowa ikona z falą dźwiękową. Pozwala nam to stworzyć krótkie nagranie audio trwające maksymalnie 140 sekund, które możemy następnie umieścić na profilu. Pojawi się ono w naszej linii czasu z dołączonym zdjęciem profilowym, zaś kliknięcie na obrazek włączy jego odtwarzanie.

Na razie opcję udostępniono do testowania stosunkowo niewielkiej liczbie użytkowników iOS, więc trochę czasu minie zanim wszyscy będą mogli z niej korzystać. Firma zapewnia, że w nadchodzących tygodniach rozszerzy dostępność opcji na większą liczbę użytkowników. Nie zdradza nam jednak kiedy mogą się jej spodziewać użytkownicy smartfonów z Androidem.

Nowa funkcja na pewno przyda się różnego rodzaju celebrytom i artystom, którzy w ten sposób będą mogli zapewnić swym fanom bardziej bezpośredni kontakt.

Twitter

Źródło

You may also like...