Twitch zapowiada nowe narzędzia dla streamerów

W piątek odbyła się impreza pod nazwą TwitchCon, na której ujawniono nowe funkcje, które Twitch niebawem wprowadzi. Pomogą rozwijać i zarządzać społecznością.

Największa platforma dla streamerów, wciąż się rozwija, wprowadzając dla użytkowników nowe opcje. W zeszłym tygodniu odbyła się kolejna edycja firmowej imprezy, na której ujawniono szczegóły kolejnych zmian, jakie niebawem zostaną wprowadzone do użytku. Ich celem jest zwiększenie ilości widzów oraz zapewnienie właścicielom kanału lepszego kontaktu z oglądającymi.

Jedną z nowości jest umożliwienie twórcom realizowania wspólnych streamów z udziałem maksymalnie czterech osób. To opcja bardzo podobna do tej, którą w aplikacji Mixer wprowadził w zeszłym roku Microsoft, lecz nieco się różni. Największą z nich jest rozdział chatroomów, które będą niezależne dla każdego z kanałów. Opcja ma zostać udostępniona jeszcze w tym roku, choć nie podano dokładnie kiedy to nastąpi.

Twórcy dostaną również nowe narzędzie o nazwie Highlight Editor. Pozwoli im wybrać najciekawsze momenty z wideo i połączyć je w jeden krótki klip. Ta funkcja będzie dostępna już od stycznia przyszłego roku.

Nowe opcje ułatwią zarządzanie społecznością

Zmiany zajdą także w stronie głównej, gdzie dojdą nowe sekcje. Pojawią się w nich nowe narzędzia umożliwiające lepsze zarządzanie społecznością widzów. Jedną z nich są VIP’owskie odznaki, dzięki którym rozpoznamy najważniejszych członków społeczności, bez wymagania od nich subskrybowania kanału. Takich odznak będzie można rozdać maksymalnie 100. Prócz tego, właściciele będą mogli zarządzać rolą członków społeczności. Zmiany te wejdą w życie jeszcze w tym roku, prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Dojdą też nowe narzędzia moderacji, pozwalające utrzymać dyskusję na odpowiednim poziomie. Właściciel kanału będzie miał dostęp do profilu każdego członka społeczności, łącznie z informacją ile razy został wyciszony lub zbanowany. Pojawi się też sekcja dla komentarzy moderatorów, co pozwoli mieć oko na najbardziej problematycznych użytkowników.

Twitch pracuje także z partnerami nad nowymi wtyczkami. Jedną z nowości jest aplikacja Snap Camera, oferująca streamerom ekskluzywne soczewki. Zmiany pojawią się też w Bounty Board, do której dojdzie 30 nowych partnerów, co zwiększy możliwości zarabiania pieniędzy.

Twitch

Twitch

Twitch

Źródło: Twitch.tv

You may also like...