Samsung Galaxy S8: skaner tęczówki autoryzuje nasze transakcje

Skaner tęczówki zainstalowany w Samsungu Galaxy S8, na razie służy jedynie odblokowaniu urządzenia, ale to się może niebawem zmienić. Najnowsze doniesienia mówią bowiem, że zostanie wykorzystany do autoryzowania transakcji pieniężnych.

Samsung Galaxy S8, podobnie jak Galaxy Note 7, posiada na wyposażeniu skaner tęczówki stanowiący dodatkową warstwę zabezpieczeń przed niepowołanym dostępem. Na razie jego funkcjonalność nie jest zbyt duża, gdyż służy przede wszystkim odblokowaniu telefonu.

Koreańskie media twierdzą jednak, że działający w tym kraju operatorzy kart kredytowych, chcieliby wykorzystać tę technologię do zapewnienia większego poziomu bezpieczeństwa transakcji dokonywanych za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wówczas każda płatność dokonywana za pomocą telefonu, będzie dodatkowo autoryzowana za pomocą naszego oka.

Szczegóły tego planu rzecz jasna nie mają jeszcze konkretnych kształtów. Źródło twierdzi jednak, że pomysłem wykorzystania technologii do zabezpieczania transakcji finansowych, zainteresowanych jest już kilka koreańskich banków i niewykluczone, że wkrótce taka możliwość zostanie udostępniona ich klientom.

Galaxy S8

Źródło: Yonhapnews.co.kr

You may also like...