Galaxy S8 DeX Station ma wbudowane chłodzenie

W sieci pojawiły się szczegóły techniczne DeX Station przeznaczonego dla Galaxy S8. Wynika z nich, że stacja dokująca posiadać będzie aktywne chłodzenie, które zadba o to, by telefon się nie przegrzewał.

Jednym z ciekawszych akcesoriów przygotowywanych dla Samsuga Galaxy S8 jest tzw. DeX Station. Jest to moduł, który pozwala przekształcić nadchodzący telefon we w pełni funkcjonalny komputer osobisty.Jakiś czas temu Microsoft zaprezentował dla flagowych Nokii system o nazwie Continuum, który pozwala przekształcić je w komputer. Jest to moduł, do którego podłącza się telefon, umożliwiający następnie podpięcie monitora, myszki oraz klawiatury i stworzenie w ten sposób desktopa.

Podobny gadżet przygotowuje Samsung dla swego Galaxy S8. Urządzenie nazywa się DeX Station i w sieci pojawiły się jego szczegóły techniczne. Okrągłe urządzenie jest stacją dokującą wyposażoną w port USB-C, która umożliwia podpięcie telefonu pod zewnętrzne wyświetlacze 4K oraz dodatkowe akcesoria.

Znajduje się w nim port HDMI, dwa porty USB 2.0 oraz 100 Mbps port Ethernetowy. Sprzęt posiada również wbudowany wentylator, który będzie chłodził smartfona zapobiegając jego przegrzewaniu się podczas pracy pod dużym obciążeniem.

Jak już wczoraj informowałem, Dex Station kosztować ma 150 euro, jednakże jest to urządzenie, które przyda się wyłącznie osobom bez domowego komputera.

Źródło: Winfuture.de

You may also like...