Nowa wtyczka do Chrome przywraca łapki w dół na YouTube

Jeden z programistów zniweczył pomysł portalu YouTube na ukrycie licznika łapek w dół. Stworzył wtyczkę do przeglądarki Return Youtube Dislike, która ponownie go pokazuje.

Kilka dni temu informowałem o nowym, kontrowersyjnym pomyśle portalu YouTube dotyczącym schowania licznika łapek w dół. Portal twierdził, że zdecydował się na ten krok, by chronić użytkowników przed hejtem oraz skoordynowanymi atakami, lecz nie każdemu ten pomysł się spodobał.

To jednak nie jest już problemem, gdyż jeden z programistów wykorzystując YouTube API stworzył wtyczkę do przeglądarki, która przywraca licznik. Niestety rozwiązanie jest tylko tymczasowe. API usunie wspomnianą wtyczkę w okolicach 13 grudnia, więc po tym czasie rozszerzenie przestanie pełnić swą funkcję.

Deweloper ma jednak w zanadrzu jeszcze jedną sztuczkę. Rozszerzenie Return Youtube Dislike zacznie opierać się na własnej bazie użytkowników po tym, jak nie będzie już mogło polegać na API YouTube.

Gdybyście chcieli pobrać wspomnianą wtyczkę, to zapraszam na oficjalną stronę jej twórcy. Na razie dostępna jest dla przeglądarek Chrome oraz Firefox. Jeżeli więc korzystacie z którejś z nich, możecie ponownie widzieć licznik łapek w dół. Autor obiecuje jednak, że niebawem udostępni wersję także dla urządzeń mobilnych. Musimy jednak pamiętać, że wtyczka na ten moment jest wciąż rozwijana i na razie jest to wersja alfa, więc może nie działać idealnie.

Return Youtube Dislike

Źródło

You may also like...