Galaxy S8 niekompatybilny z Google Daydream

Samsung Galaxy S8 ze względu na zastosowany ekran o wysokiej rozdzielczości, świetnie nadaje się do gogli VR. Niestety, przynajmniej na razie nie potrafi współpracować z platformą Google Daydream.

Galaxy S8 oraz Galaxy S8 Plus to smartfony wręcz naszpikowane nowoczesną technologią, a więc można by sądzić, że współpracują ze wszystkimi nowoczesnymi rozwiązaniami, a szczególnie dobrze nadają się do współpracy z goglami VR.Istotnie można tak sądzić, gdyż nowe flagowce Samsunga mają doskonałe wyświetlacze Super AMOLED Infinity Display o wysokiej częstotliwości odświeżania oraz dużym zagęszczeniu pikseli. Wyposażono je również w bardzo wydajne procesory, więc z tym większym zdziwieniem użytkownicy odnotowali fakt braku kompatybilności z platformą Google Daydream.

Próba zainstalowania tej aplikacji na którymś z modeli kończy się komunikatem o błędzie, informującym o braku kompatybilności. Nie wiadomo jednak czy taka kompatybilność zostanie w przyszłości uzyskana. Niewykluczone, że Samsungowi i Google nie udało się podpisać takiej umowy dystrybucyjnej, która nie będzie kolidować z obecnym partnerstwem z Oculusem.

Oczywiście jeśli bardzo chcemy zainstalować Google Daydream, to wystarczy zrobić root, ale wówczas ryzykujemy utratą gwarancji, a naprawa takiego sprzętu w niezależnym serwisie z pewnością nie będzie tania.

Źródło: Vrheads.com

You may also like...