Galaxy S8 pożądanym prezentem gwiazdkowym

Najnowszy raport firmy Propeller Insights wskazuje, że Galaxy S8 jest bardziej pożądanym prezentem gwiazdkowym niż iPhone X. To zła wiadomość dla Apple.

Przez kilka ostatnich lat, iPhone był jednym z najbardziej pożądanych prezentów gwiazdkowych i wiele osób chciało ten sprzęt znaleźć pod choinką. Można by sądzić, że w tym roku będzie podobnie, szczególnie że pojawił się zaawansowany technologicznie model iPhone X.

Wygląda jednak na to, że nowy sprzęt firmy z Cupertino nie jest tak pożądany, jak chciałby tego producent. Firma badawcza Propeller Insights przygotowała raport, z którego wynika, że w tym roku więcej Amerykanów chciałoby zobaczyć pod choinką Samsunga Galaxy S8. Wybrało go dokładnie 38% dorosłych mieszkańców USA, natomiast sprzęt Apple chciałoby dostać 20% respondentów. Interesujące jest to, że aż 22 procent wybrało model iPhone 8.

Ciekawostką jest to, że dorośli preferują Samsunga, natomiast Apple jest bardziej popularny wśród młodzieży. Jedynie 28% nastolatków wybrało Galaxy S8 na prezent gwiazdkowy, natomiast 35% zdecydowało się na model iPhone X. Tyle samo wybrało iPhone 8. To niezbyt dobra wiadomość dla koncernu Apple, gdyż dotyczy kluczowego dla koncernu rynku amerykańskiego. Firma zawsze sprzedawała tutaj najwięcej produktów, jednak tym razem sytuacja może się zmienić i to jej największy rywal będzie mieć większą sprzedaż.

Dodam, że badanie przeprowadzono na 1034 dorosłych oraz 507 nastolatkach.

Galaxy S8

Źródło: Koreatimes.co.kr

You may also like...