Banki nie chcą technologii Face ID

Koreańskie banki nie chcą wspierać technologii Face ID, którą posiada iPhone X. Twierdzą, że system może nie zapewnić bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji.

Apple wprowadzając do modelu iPhone X technologię Face ID liczyło na to, że system zostanie chętnie wykorzystany przez banki. Realizacja tego planu może jednak być trudna, gdyż nie wszystkie banki chcą ją wspierać.

Amerykańska wprawdzie firma zapewnia, że jej nowy system jest tak bezpieczny, iż szansa na odblokowanie telefonu przez inną osobę wynosi 1 do miliona. Wiemy jednak, że nie jest to prawda i wystarczy maska za 150 dolarów, by odblokować urządzenie. Co więcej, może to zrobić również nasze rodzeństwo lub 10-letni syn, jeśli jest do nas wystarczająco podobny.

To sprawia, że część banków nie uznaje tego systemu za bezpieczny. Jak donosi Korea Herald, co najmniej 20 koreańskich banków wyraziło swoje obawy dotyczące nowego rozwiązania. Przedstawiciel Kookmin Bank twierdzi, że choć wdrożenie tej technologii do użytku musi trochę potrwać, gdyż powinno wcześniej przejść procedury bezpieczeństwa, to widać system nie jest w pełni bezpieczny. Oczywiście zwykły użytkownik będzie mieć trudności z odblokowaniem cudzego telefonu, ale mówimy tu o dostępie do pieniędzy, gdzie nawet najmniejsze wątpliwości są bardzo istotne.

Nie wszystkie banki są jednak sceptycznie nastawione do Face ID. Wiele instytucji finansowych, m.in., ze Stanów Zjednoczonych już potwierdziło, że będzie ją wspierać. I w niedalekiej przyszłości doda obsługę technologii do własnych aplikacji.

Face ID

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...