Przyszłoroczny iPhone będzie mieć Dual-SIM

Apple powoli dogania pod względem funkcjonalności smartfony innych firm. Najnowsze wieści sugerują, że przyszłoroczny iPhone będzie mieć funkcję Dual-SIM.

Nie da się ukryć, że iPhone pod względem technologicznym nieco odstawał od rywali. Oferował wyświetlacze jedynie HD, nie miał funkcji bezprzewodowego ładowania oraz Dual-SIM. Sytuacja zmienia się jednak na lepsze i smartfony Apple stają się coraz nowocześniejsze.

Nowy iPhone ma już ładowanie bezprzewodowe, a w przyszłym roku otrzyma także Dual-SIM, czyli obsługę dwóch kart SIM. Tak twierdzi Ming-Chi Kuo, jeden z najbardziej znanych analityków rynkowych, według którego co najmniej jeden z nadchodzących modeli będzie oferował taką funkcję.

A wbrew pozorom jest ona bardzo przydatna i oferuje ją większość telefonów z Androidem dostępnych na rynku. Pozwala bowiem korzystać z dwóch numerów w jednym smartfonie, np. prywatnego i służbowego. Większość modeli dysponuje jednak systemem LTE+3G, natomiast Apple chce zastosować bardziej funkcjonalną wersję LTE+LTE. Oznacza to, że szybka transmisja danych ma być dostępna na dwóch kartach.

Nie będzie to jedyna zmiana, jaką zaoferują nowe telefony. Zdaniem specjalisty, będą też mieć szybszy internet, dzięki nowym modemom LTE od Intela, które posiadają technologię 4×4 MIMO, zamiast dotychczasowych 2×2 MIMO. Intel dostarczy Apple około 70-80 procent wszystkich modemów.

iPhone

Źródło: Softpedia.com

You may also like...