Galaxy S8 działający na Windows 10 Mobile

Galaxy S8 jest smartfonem fabrycznie wyposażonym w Androida 7.0 Nougat. Okazuje się jednak, że można zmienić ten system np. na Windows 10 Mobile.

Kilka lat temu Microsoft miał aspirację zostania ważnym graczem na rynku urządzeń mobilnych. Stworzył więc mobilną wersję Windowsa i połączył siły z Nokią, w celu wspólnej produkcji sprzętu.

Pomysł okazał się kompletną porażką, gdyż mało który producent był zainteresowany wspieraniem tej platformy. A niewielka dostępność urządzeń, oznaczała brak zainteresowania ze strony producentów aplikacji.

Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba produkować specjalnym modeli smartfonów dla systemu Windows 10 Mobile. Przy odrobinie dobrej woli oraz dzięki odpowiednim umiejętnościom, można go bowiem zainstalować na smartfonie z Androidem. Tym smartfonem jest Galaxy S8.

Na jednej z chińskich stron pojawiły się zdjęcia przedstawiające najnowszego flagowca Samsunga, na którym zainstalowano Windows 10 Mobile. Widać na nich m.in., ekran główny telefonu oraz stronę cyfrowego sklepu z aplikacjami Windows Store.

Oczywiście nie ma pewności, że zdjęcia nie zostały sfabrykowane. Warto jednak pamiętać, że Qualcomm jakiś czas temu potwierdził, że procesor Snapdragon 835 jest w stanie współpracować z desktopową wersją Windowsa 10. Ten system operacyjny dopuszcza bowiem obsługę chipów ARM w aplikacjach Wins32. Firma poinformowała wówczas, że prowadzi rozmowy z największymi producentami komputerów, by wykorzystać Snapdragona 835 z Windowsem 10.

W zeszłym roku Microsoft i Qualcomm pokazały koncept ultra cienkiego laptopa z łącznością LTE oraz właśnie Snapdragonem 835. Natomiast pierwszy tego typu pecet z Windowsem 10 i tym modelem procesora, pojawi się jeszcze w tym roku.

Nie oznacza to jednak, że Samsung stworzy specjalną wersję Galaxy S8 z platformą Windows 10 Mobile.

Galaxy S8

Źródło: Anzhuo.cn

You may also like...