SketchAR z każdego uczyni artystę

SketchAR, to nowa aplikacja na smartfony, która z każdego uczyni artystę. Dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej, każdy może szkicować jak prawdziwy mistrz.

Rysowanie nie jest czynnością prostą. Trzeba posiadać spory talent, by szkice wychodzące spod naszej ręki, nie straszyły swą brzydotą. Tak przynajmniej było do tej pory, gdyż dziś talent potrafią z powodzeniem zastąpić nowinki technologiczne.

Przykładem takiej nowinki jest aplikacja na smartfony o nazwie SketchAR. Jest to nowatorskie narzędzie, które służy do szkicowania. Nie jest to jednak program instruktażowy, którego zadaniem jest nauczenie nas szkicowania i po długim treningu zmiana w artystę. SketchAR wprawdzie potrafi nas zmienić w artystę, ale robi to w sposób bezpośredni.

Wystarczy tylko wybrać w aplikacji szkic, który chcemy stworzyć. I tu wkracza do akcji technologia rzeczywistości rozszerzonej, łącząca prawdziwe obiekty z cyfrowymi. Kierując kamerę smartfona na kartkę papieru, możemy przenosić na niego wybrane szkice. I zrobimy to dość dokładnie, cały czas widząc na ekranie w którym miejscu powinny znajdować się linie.

SketchAR jest więc doskonałym narzędziem dla wszystkich, którzy zawsze chcieli szkicować, ale braki w talencie im to uniemożliwiały. Dzięki tej aplikacji nie jest to już przeszkodą.

Aplikację SketchAR dostaniemy za darmo w Google Play Store oraz w iTunes App Store. Każdy chętny może więc samodzielnie ją wypróbować.

SketchAR

Źródło: Play.google.com

You may also like...