Rumuński Allview X4 Soul Lite trafił do sprzedaży

Rumuńska firma Allview wprowadza do sprzedaży swój najnowszy model smartfona. Allview X4 Soul Lite jest urządzeniem ze średniej póki, za niewielkie pieniądze.

Z pewnością nie każdy o tym wie, ale Rumunia także produkuje smartfony, przeznaczone dla niezbyt wymagających klientów. Zajmuje się tym firma Allview, która właśnie wprowadziła do sprzedaży model Allview X4 Soul Lite.

Nowy sprzęt, z wyglądu bardzo przypomina chińskie smartfony, które co chwila pojawiają się na rynku. Jest to jednak urządzenie budżetowe, więc nie powinniśmy oczekiwać po nim wyśrubowanych parametrów, gdyż nie jest to ta kategoria cenowa. Nie oznacza to jednak, że telefon nie jest wart zakupu.

Produkt posiada 5,5″ ekran Full HD z matrycą IPS, a także procesor firmy MediaTek. W zależności od wariantu wyposażono go w 3 lub 4 GB pamięci RAM oraz 16 lub 32 GB rozszerzalnej pamięci użytkowej. Pod wyświetlaczem znajdziemy także czytnik linii papilarnych odblokowujący sprzęt w 0,2 s i chroniący go przed niepowołanym dostępem.

Miłośnikom robienia zdjęć spodobają się z pewnością kamery, gdyż producent zadbał o całkiem niezłe ich parametry. Z tyłu znajdziemy podwójną kamerę z 13 Mpix sensorami Sony IMX258 i przesłoną F/2.0. Z przodu natomiast zainstalowano 8 Mpix sensor z lampą błyskową i przesłoną F/2.0. Dodatkowym atutem jest aplikacja, umożliwiająca dokładne ustawienie parametrów ekspozycji oraz dodawanie efektów.

Dobrą wiadomością jest to, że smartfon powstał w ramach realizowanego przez Google i MediaTeka projektu FastPass. Oznacza to, że Allview X4 Soul Lite działa na całkowicie czystej wersji Androida 7.0 Nougat, bez żadnego oprogramowania producenta.

Jeśli macie ochotę kupić ten smartfon, dostaniecie go na stronie producenta. Model z 3 GB kosztuje 1100 zł, natomiast za wariant z 4 GB trzeba zapłacić w przeliczeniu 1241 zł.

Allview X4 Soul Lite

Źródło: Allview.ro

You may also like...