Pierwszy problem Androidem Pie dla Galaxy S9/S9+. Przyspiesza zużycie baterii

Właściciele Galaxy S9/S9+ zgłaszają problemy z Androidem 9.0 Pie. Nowy system ponoć znacznie przyspiesza zużycie baterii.

24 grudnia Samsung zrobił posiadaczom Galaxy S9/S9+ miły prezent, udostępniając im finalną wersję systemu Android 9.0 Pie. Niektórzy właściciele tego flagowego smartfonu mają jednak powody do tego by uważać, że system został wypuszczony zbyt szybko. Pojawiły się bowiem pierwsze problemy z nową aktualizacją.

W sieci znaleźć można doniesienia użytkowników smartfonów, u których aktualizacja powoduje bardzo szybkie wyczerpywanie się baterii. Jeden z nich twierdzi, że po zainstalowaniu nowego systemu, wskaźnik naładowania akumulatora w ciągu kilku sekund zmniejszył się z 10 do 5 procent. Nie jest to normalna sytuacja i może sugerować, że nie wszystko z aktualizacją jest w porządku.

Na razie nie ma powodów do paniki, gdyż nie ma pewności, czy jest to odosobniony przypadek czy też jest ich więcej. Tym bardziej że, podczas beta testów nowego systemu, użytkownicy nie napotykali takich problemów. Wielu z nich miało bowiem pozytywne opinie na temat długości czasu pracy smartfona. Warto więc poczekać na rozwój sytuacji i przekonać się, czy nie pojawi się więcej zgłoszeń. Na razie system trafił bowiem do stosunkowo małej liczby użytkowników. Obecnie jest dostępny tylko w paru europejskich krajach, gdyż jego światowa premiera odbędzie się dopiero w przyszłym roku.

Galaxy S9

Źródło: Sammobile.com

You may also like...