Galaxy Tab Active 3 to prawdziwy twardziel wśród tabletów

Samsung zaprezentował najnowszy tablet Galaxy Tab Active 3. To wytrzymały model zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach, który zniesie bardzo wiele.

Samsung pod nazwą “Active” oferuje produkty, które potrafią znieść mało delikatne traktowanie, przy czym nie są to tylko smartfony, ale również tablety. Koreańska marka zapowiedziała właśnie najnowszy tablet do pracy w trudnych warunkach, a jest to Galaxy Tab Active 3.

Nowe urządzenie nie jest sprzętem, z którego możemy korzystać wyłącznie w domu lub szkole. To urządzenie zaprojektowane do pracy w szczególnie ciężkich warunkach i odpowiednio zabezpieczone przed ich wpływem. Sprzęt posiada więc obudowę z wojskowym certyfikatem wytrzymałości MIL-STD-810H oraz gumową powłoką, która zapewnia ochronę przed upadkiem z wysokości 1,5 m. Dodatkowo ma certyfikat IP68 oznaczający odporność na wodę oraz kurz.

Galaxy Tab Active 3

Do wyświetlania obrazu wykorzystano tu 8-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, który można obsługiwać w rękawicach. Sprzęt może więc być użyteczny dla inżynierów pracujących na budowach lub ratowników medycznych. Niestety Samsung nie precyzuje jaki rodzaj rękawic tablet obsługuje, twierdząc jedynie, że współpracuje z “normalnymi cienkimi rękawiczkami”. Lateksowe medyczne rękawiczki powinny więc działać, ale nie ma pewności co do grubszych modeli.

Galaxy Tab Active 3

Sercem tabletu jest procesor Exynos 9810, który współpracuje z 4 GB RAM oraz 64/128 GB pamięci flash. Sprawne działanie gwarantuje mu natomiast Android 10.

Galaxy Tab Active 3 zasila bateria o pojemności 5050 mAh, którą naładujemy za pomocą portu USB 3.1. Co ciekawe, mimo iż tablet jest wodoszczelny, to akumulator możemy wymienić samodzielnie, co jest rzadkością w tego typu urządzeniach. Sprzęt posiada również 13 MP aparat z tyłu oraz obsługuje NFC, co pozwala używać go do płacenia za zakupy w sklepach.

Galaxy Tab Active 3

Tablet od dziś jest dostępny na europejskich rynkach, ale producent na swej stronie nie podaje ile trzeba za niego zapłacić.

Źródło

You may also like...