Galaxy Watch Active 2 dostanie funkcje znane z Apple Watch

Samsung potwierdził, że jego najnowszy smartwatch Galaxy Watch Active 2, dostanie dwie nowe funkcję. Będzie to funkcja EKG oraz wykrywanie upadku użytkownika.

Inżynierowie Apple wyposażyli ostatnią generację smartwatcha Apple Watch w dwie niezwykle użyteczne funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość wykonania EKG, pozwalająca sprawdzić czy nasze serce pracuje tak jak powinno. Druga to opcja wykrywania upadku, zaprojektowana dla osób w podeszłym wieku. System wykrywa upadek, a następnie w przypadku braku reakcji ze strony użytkownika, automatycznie powiadamia służby ratunkowe.

Obie opcje wielokrotnie wykazały swą przydatność, tym samym bardzo podnosząc atrakcyjność sprzętu. Być może dlatego Samsung również zapragnął je mieć we własnym sprzęcie. Koreański producent poinformował właśnie, że otrzyma je niebawem Galaxy Watch Active 2. Trafią one do nowego smartwatcha już w przyszłym roku.

Samsung wyjaśnił, że choć zegarek ma techniczne możliwości oferowania tych opcji, to nie mógł wykonywać badań EKG ze względu na brak zgody FDA. Producent musiał na nią nieco poczekać, dlatego amerykańscy klienci otrzymają tę funkcję dopiero w lutym przyszłego roku. Funkcja wykrywania upadku pojawi się natomiast w pierwszym kwartale 2020 roku.

Na razie nie wiadomo kiedy nowe funkcje będą dostępne także na innych rynkach. To zależy bowiem od lokalnych organów, które regulują te kwestie. Dodam, że Galaxy Watch Active 2 zadebiutuje już 6 września i najpierw pojawi się w Korei Południowej. Do USA trafi natomiast 23 września.

Galaxy Watch Active 2

Źródło

You may also like...